Над 150 ретро автомобила и мотори превзеха Пазарджик

spot_img

Второто издание на Ретро парад Пазарджик привлече огромен интерес от участници и публика.

Парк-остров „Свобода“ се превърна в истински музей на открито по време на второто издание на Ретро парад Пазарджик 2026. Повече от 150 ретро автомобила и мотоциклета от различни краища на страната събраха хиляди любители на автомобилната история и предизвикаха огромен интерес сред жителите и гостите на града.

Посетителите имаха възможност да разгледат десетки класически автомобили, реставрирани до съвършенство и съхранили духа на различни епохи от развитието на автомобилната индустрия.

Сред най-впечатляващите експонати бе 100-годишен автомобил „Крайслер“ от 1926 година, чийто собственик Марио Теодосиев получи специалната награда на организаторите.

Сериозен интерес предизвика и Dodge Royal, представен в отлично състояние след години грижа и реставрация. Автомобилът също бе сред отличените по време на събитието.

В ретро парада се включиха както утвърдени колекционери, така и млади ентусиасти. Сред тях бе и млад реставратор от Пазарджик, който представи свой проект и сподели любовта си към класическите автомобили.

Пред публиката бе показан и лимитиран автомобилен модел, който рядко може да бъде видян на подобни събития и привлече вниманието на ценителите.

Организаторите определиха второто издание на ретро парада като изключително успешно. По думите им интересът значително е надминал този от първото издание.

Допълнителен колорит на събитието придаде и водещият Самуил Кривулев, който с познанията си за класическите автомобили и атрактивното си представяне спечели аплодисментите на присъстващите.

Освен емблематични автомобили от средата на миналия век, посетителите имаха възможност да разгледат и редки ретро мотоциклети, които рядко могат да бъдат видени на едно място.

Вижте повече във видеото към материала.

spot_img
Ангел Узунов
Ангел Узунов
Ангел Узунов е журналист с над 15 години професионален опит в печатните и електронни медии. Кариерата му започва в новините на „Юниън Телевижън“, след което работи като репортер в радио „ЧЛК“ във Велинград. Продължава професионалния си път в екипа на вестник „Марица“, а впоследствие е главен редактор на вестник „Чепинец“. Бил е и част от екипа на Агенция „Фокус“. Повече от десет години е сред водещите журналисти на Телекабел, а в продължение на пет години заема позицията изпълнителен директор на „Телемедиа“, където ръководи редакционни и управленски процеси. Кореспондент е на БНТ и Bulgaria ON AIR. От 22 септември 2025 г. е репортер във ВИА Медия и управител на „ВИА Медия Груп“, с фокус върху развитието на модерна, независима и обществено ангажирана регионална журналистика.

Свъзрани статии

ПОСЛЕДНИ СТАТИИ