Изложбата „Киберзащитници“ под мотото „Заедно в борбата с кибертормоза на деца“ беше официално открита в Регионалния исторически музей в Пазарджик. Събитието се проведе под патронажа на областния управител Борислав.
Програма „Киберзащитници“ е създадена в България през 2019 г. от проф. Владимир Бронфенбренер, а от 2021 г. се реализира в партньорство с Агенцията по защита на детето в киберпространството – Израел.
Сред успешните примери е СУ „Христо Ботев“ в Септември, което от март 2024 г. е първото пилотно училище по програмата. Според представените данни училището отчита едни от най-ниските нива на деца, пострадали в киберпространството – 31,8%.
Изложбата в Пазарджик има за цел да насочи общественото внимание към рисковете в дигиталната среда и необходимостта от съвместни усилия за защита на децата в интернет.
Повече по темата в репортажа:



