Близо 500 колоездачи от 15 държави и десетки български клубове се включиха в първото издание на „Гран Фондо България“.
Състезанието събра любители и професионалисти от цял свят по българските пътища и превърна региона в сцена на международен спортен празник.
Сред участниците бяха представители на Белгия, Франция, Австралия, Германия, Гърция, Северна Македония, Полша, Русия, Сърбия, Великобритания, Украйна, Турция, Сан Марино, Пуерто Рико и България.
Организаторите отчетоха успешно първо издание на събитието и заявиха амбицията си „Гран Фондо България“ да се превърне в традиционна спирка от международния календар на масовото колоездене.
Кулминацията беше официалната церемония по награждаването, на която бяха отличени победителите в отделните възрастови и състезателни категории.
Повече по темата в репортажа:



