Колона от автомобили с дължина над 20 километра се е образувала на автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас. По информация на пътуващи движението е силно затруднено, като автомобилите се придвижват бавно или на моменти спират.
Причина за затруднения трафик са текущите ремонтни дейности по автомагистралата, съчетани с интензивното движение в края на работната седмица. В момента в участъка между 33-и и 39-и километър в Софийска област приключват ремонтните работи по подмяна на асфалтовата настилка в платното за Бургас, като движението е ограничено и се осъществява по временна организация. Очаква се участъкът да бъде отворен изцяло около 14:00 часа, след приключване на полагането на маркировката.
От Агенция „Пътна инфраструктура“ призовават водачите да се движат с повишено внимание, да спазват временната сигнализация и да предвидят повече време за пътуване към Южното Черноморие. Очакванията са след възстановяване на нормалната организация на движението трафикът постепенно да се нормализира.



